Modrý oblek na svatbu: Ano či ne?

O svatbách se dá mluvit v superlativech: „svatba je nejšťastnějším a nejdůležitějším dnem ve vašem životě“, dovolíme si ale říct, že by měla být i jedním z nejlépe „oblečených dnů“ ve vašem životě.

Ať už se jedná o vaši svatbu, o svatbu vašich přátel nebo o oblečení na svatbu pro hosty.

Většinou pár dní před svatbou muži googlí po cestě do půjčovny obleků (se zoufalou přítelkyní na místě spolujezdce), jaký oblek je vhodný a jakou barvou pánského obleku si neudělat faux pas.

Modrá ano či ne?

Často se muži ptají, jestli je i taková modrá barva na svatbu vhodná a jestli ctí tradice, jak tomu tedy je?

My říkáme rozhodně ano!

Dobře ušitý modrý oblek, případně se vzorem kostky nebo s proužky, dodá outfitu jiný rozměr a rovnou vás posune do gentlemanské ligy. Modrá barva jednoduše vybízí k tomu, aby jste si pohráli celkově s outfitem, je to barva hravá a dá se velmi dobře kombinovat s doplňky.

Modrá má několik odstínů (královská modř, enerická azurová, indigo atd.), takže si vybere opravdu každý.

Obecně ale platí pravidlo, že na zimu je dobré opustit světlejší odstíny modré a vrátit se k nim zase až v létě.

Svatební oblek modrý (v temně modré barvě) je kousek, který by jste měli mít celý rok v šatníku, kombinuje se totiž skvěle s letními i zimními barvami, to platí i pro oblek v královsky modré barvě.

S nástupem léta pak temně modrý oblek a královsky modrou barvu obleku vyměňte za světlejší odstíny modré, jako i materiál obleku, který by měl mít s vyššími teplotami nižší gramáž.

Všeobecně pro pánský oblek na svatbu platí pár pravidel (pokud už jste opravdu na cestě do půjčovny a právě si googlíte, jak se na svatbu obléct):

  • Nikdy se při výběru nepřete s přítelkyní.
  • Pokud je na pozvánce daný dresscode, raději ho vždy respektujte, je to slušnost.
  • Svým oblekem by jste rozhodně neměli vzbuzovat více pozornosti než samotný ženich. I když například s naším motýlkem to bude velmi těžké ????.

A čemu se rozhodně vyhnout?

  • kraťasy
  • jeans
  • sandále nebo tenisky
  • bílé ponožky
  • vtipné (trapné) kravaty

Takže hodně štěstí při výběru a modré barvy se vůbec nebojte, naopak! Modrá barva vám dovolí experimentovat, což ocení nejen vaše přítelkyně, nastávající žena nebo holka od vedle, kterou na svatbě potkáte.

Tak směle do toho!