Jak správně vybrat oblečení na svatbu?

Těšíte se na svatbu vašich přátel a nevíte, co si obléknout? Šaty dlouhé a nebo krátké? Kravatu nebo motýlka? Krátký nebo dlouhý rukáv? Nebude to faux pas? Cíl pro svatební hosty by měl být dle návrhářů jediný: „Pokud se oblékáte na svatbu, vybírejte outfit tak, aby jste vypadali, že jste si s tím vynaložili alespoň trochu úsilí.“

Svatba je jednoduše jedním z nejkrásnějších momentů v životě ženy i muže a pokud vás pozvali a přejí si, aby jste byli u toho, snažte se být ozdobou tohoto důležitého dne. Pokud je pro někoho svatební outfit ošemetná záležitost, pomůžeme vám, máme pro vás pár tipů, jak začít.

Zkontrolujte pozvánku

Přečtěte si důkladně pozvánku, kde bývá většinou malým písmem napsán dress code – ten vám hned ze startu pomůže začít alespoň přemýšlet o tom, jak by měl váš svatební outfit vypadat. Věnujte také pozornost detailům jako například to, kde bude svatební obřad, v jakém ročním období a v jaký čas.

Jinak bude vypadat oblečení na svatbu, která bude v kostele nebo oblečení na svatbu, která se bude konat na zahradě přátel, kteří jsou odjakživa hipísáci.

Není vše černobílé

Platí stále nejstarší pravidlo, že by si ženy na svatbu neměly oblékat šaty v bílé barvě. Tato barva je ve slavnostní den vyhrazena pouze pro nevěstu. Černá barva se také na svatbu rozhodně nehodí, protože je stále vnímaná jako barva smuteční, určitě nepředstavuje radost a veselí. Takže všeobecně – vyhněte se bílé i černé a volte barevné odstíny se světlými a veselými prvky.

Vemte si něco přes sebe

Bez ohledu na to, v jakém ročním období se svatba, které se hodláte zúčastnit, koná, je dalším klíčovým prvkem outfitu – sako nebu bunda. Je proto skvělé investovat do saka, které je všestranné a spolehlivé. A to se netýká jen oblečení na svatbu pro muže – i ženy by na svršek neměly zapomenout, není nic horšího, než ve slavnostní okamžik mrznout. Proto myslete dopředu na sako, bundu, šátek nebo svetr, který dokonale padne k vašim šatům. I když vybíráte oblečení na svatbu v létě - připravte se na nepříznivé počasí.

Buďte jedineční

Ač se to nezdá, může být tento tip nejvíce užitečný – nezapadnout v davu, nebýt fádní a upoutat pozornost - vám pomohou naše motýlky, které jsou unikátní a zaujmou na první pohled.

Co se týče barvy outfitu – vyhněte se těm, které si lidé oblékají na svatby nejčastěji (modrá, fialová a korálová). Pokud se znáte s nevěstou a ženichem dobře, můžete se informovat o designu svatební hostiny a přizpůsobit tomu tak svůj outfit, čímž určitě mile překvapíte. Na svatbu taky rozhodně nekupujte šaty ve známých obchodních řetězcích – vyhnete se tak trapnému momentu, kdy budete mít stejné šaty s dalším hostem svatby.

Nezapomeňte, že vaše oblečení nebude vidět pouze na svatbě, ale také ve svatebním albu po celý život. Je tedy důležté vypadat na svatbě dobře a upraveně. Na druhou stranu musí být váš outfit pohodlný, budete v něm trávit celý den a nezapomeňte na to, že oslavujete šťastný pár a lásku, nikoliv přehlídku těch nějlepších slavnostních outfitů. Oblečte se tedy pohodlně a vkusně, aby jste mohli slavit celý den i celou noc.